Управління активами. У чому суть?

Asset management

Турбота про фінансові активи – це завдання управління активами. Сьогодні для позначення цієї діяльності часто використовується термін «Asset Management». Відповідно до закону про банківський нагляд правильно це звучить як “управління фінансовим портфелем”. Керуючі активами приймають активні інвестиційні рішення як для приватних, так і для інституціональних інвесторів. Вони купують і продають акції та інші фінансові продукти, а також матеріальні активи, такі як нерухомість. Прийняті рішення залежать від бажань і цілей клієнта, особливо коли мова йде про зважуванні ризиків.

Управління активами для приватних інвесторів

У приватних інвесторів часто просто немає часу, щоб отримати необхідний огляд фінансових ринків. Крім того, їм не вистачає досвіду, щоб визначати можливості і приймати правильні рішення про покупку. Для цього вони можуть розраховувати на послуги керуючих активами.

На відміну від консультантів з активів або інвестицій, вони не тільки надають інформацію про продукти і дають рекомендації по акціях і фондах, але, скоріше, діють і активно торгують на ринках в інтересах своїх клієнтів. Важливо знати, що ця посада не захищена законом і що її можна знайти на візитних картках співробітників менш серйозних постачальників фінансових послуг. Але це швидше виняток.

Керуючі активами в банківському секторі

У відомих приватних і комерційних банках працюють відмінні керуючі активами, які діють від імені клієнтів банку. Однак для того, щоб скористатися цією послугою, інвестор повинен мати більший розмір капіталу. Тільки тоді його портфелем буде професійно керувати керуючий активами банку.

Доступ до цієї послуги відкривають ліквідні кошти в шестизначному, а часто і в семизначному діапазоні. Особливо платоспроможні клієнти з активами не менше 5 мільйонів євро також називаються заможними приватними особами (HNWI). Приватний інвестор з активами понад 30 мільйонів євро вважається ультра-заможною приватною особою (UHNW). І ця група інвесторів більша, ніж дехто може подумати. Ще в 2016 році відповідно до звіту сайту «World Wealth Report» кількість мільйонерів тільки в Європі склала трохи менше 4,5 мільйона осіб.

За оцінками PricewaterhouseCoopers, об’єм роботи керуючих активами в майбутньому не зменшиться. Очікується, що загальна сума активів, якими вони управляють, збільшиться з 85 трильйонів євро в 2016 році до 145 трильйонів євро в 2026 році. Однак сюди входять не тільки приватні вклади, а й інвестиції інституціональних інвесторів, компаній страхової галузі і пенсійних фондів.

Діджиталізація також давно увійшла в цю галузь. Автоматизуються все більше і більше процесів – від консалтингу до покупки і продажу фінансових продуктів.

Керуючий реальними активами

Управління реальними активами має більш широкий портфель завдань, ніж класичне управління активами. У разі альтернативного інвестиційного фонду в сфері нерухомості завдання управління починається з вибору підходящої нерухомості. Керуючий нерухомістю відповідає за здачу і перездачу нерухомості в оренду.

Обсяг обов’язків охоплює повний спектр послуг – від укладання контрактів до контролю виручки. Крім того, привабливість власності повинна підтримуватися за допомогою великих заходів з технічного обслуговування, щоб в кінцевому підсумку досягти найкращої можливої ціни продажу. При необхідності керуючі активами також несуть відповідальність за зміну використання нерухомості та ініціювання в зв’язку з цим необхідних заходів щодо її оновлення.

Не менш складними для керуючого активами є і завдання в галузі поновлюваних джерел енергії. Крім будівництва та обслуговування систем, він несе відповідальність за забезпечення доступності систем до виробництва енергії з високим ступенем експлуатаційної готовності, за досягнення кращих цін на вироблену енергію і за повне використання субсидій. Крім того, всі співробітники повинні мати відповідний необхідний досвід.

Робота керуючих активами (або керуючих портфелем) виходить за рамки фінансових вкладень, оскільки вони також контролюють активи і керують ними. Керуючий активами є не тільки фінансовим консультантом клієнта. Клієнт надає керуючому довіреність на прийняття самостійних інвестиційних рішень, передає все управління своїми грошима керуючому активами.

Одна лише ліцензія не кваліфікує компанію як відмінного керуючого активами. Членство в професійних асоціаціях також не є достатнім показником.

Кращим індикатором є перевірка професійної кваліфікації вашого портфельного менеджера. Професійні керуючі – це сертифіковані фахівці з фінансового планування (CFP), сертифіковані фінансові аналітики (CFA) або сертифіковані міжнародні інвестиційні аналітики (CIIA).

Також при виборі важливо особисте враження. Необхідно переконатися, що портфельний менеджер підтримує певну професійну дистанцію з клієнтом і не дає йому уявних інсайдерських порад. Гарного портфельного менеджера можна впізнати за його численними активними питаннями про особисте життя і фінансове становище клієнта. У клієнта і у керуючого портфелем повинно бути однакове розуміння ризику.

Дотримуючись наших рекомендацій, ви легко оберете відповідну керуючу компанію, і вашим майном не розпоряджатимуться дилетанти. Так, не виключено, що на пошук посередника ви витратите чимало часу, але натомість ви отримаєте набагато більше переваг у вигляді доходів, дивідендів та інших вигод.

Leave a Reply