Партнерства як інструмент для спільних інвестицій

By March 15, 2019 March 11th, 2021 Будівництво
Спільні інвестиції

В останні роки ми чуємо багато розмов, що ведуться навколо технології блокчейн, у нас не сходять з вуст “ці Біткойни”, “ці Ефіріуми”. Складно на соціальній зустрічі або в новинах не почути обговорення криптовалюти. Більшість великих телевізійних програм в даний час мають в своїх фінансових або бізнес-шоу сегмент криптовалют і блокчейну. Хочемо ми в це вірити чи ні, але блокчейн може стати наступною версією Інтернету – Веб 3.0, що може вплинути на наше життя більше, ніж ми собі уявляємо сьогодні. Це схоже на перші роки Інтернету або смартфонів, а сьогодні ми вже не можемо жити без них.

З революційного масового хобі ця молода індустрія виросла в глобальну індустрію з кріптоактивами, що оцінюються в більш ніж 400 мільярдів доларів, і істотно зросте протягом наступного десятиліття, як вважають багато учасників. Зайве говорити, що в умовах надмірного зростання і нестабільності група інсайдерів зробила мільйони і навіть мільярди в цьому процесі.

В даний час дана галузь знаходиться на підйомі, а корисні продукти і послуги починають виходити за межі вузького кола, а це призведе до ще більшого її зростання. І тому інвестиції в кріптоактиви стають все більш популярними і доступними для масового ринку, забезпечується їх легкість в управлінні, стає можливим вибір оптимальних активів для інвестування та управління.

Однак, перед тим, як вкласти в кріптоактиви свої кошти, необхідно усвідомлювати пов’язані з цим ризики. Дехто як і раніше вважає криптовалюту так званою “бульбашкою”. Незважаючи на постійні розмови про це, криптовалюта продовжує існувати і активно розвиватися. Така валюта нічим не підкріплена, але поки уряд не прийняв закони про регулювання, інвестиції в криптовалюту є прибутковим бізнесом.

У багатьох країнах не прийнято правил, що регулюють обіг криптовалют. Немає можливості заплатити податки з доходів. Крім того, є країни, де цифрові гроші заборонені.

І все ж, незважаючи на деякі ризики, інвестиції в криптовалюту цікавлять досить широке коло підприємців. Це відмінний шанс добре заробити, тому варто використовувати його, поки є така можливість.

Одним з привабливих фінансових інструментів для управління своїм бізнесом і спільних інвестицій в різні види активів є партнерства з обмеженою відповідальністю.

Оскільки Герцогство Люксембург характеризується виключно сприятливим середовищем для ведення бізнесу, багато бізнесменів з усього світу цікавляться можливостями ведення тут свого бізнесу. Для цього вони вступають в місцеві партнерства або організовують незалежні структури. Найпопулярнішими формами партнерств є партнерства з обмеженою відповідальністю. Такі партнерства відмінно справляються зі своїми функціями: структуруванням інвестицій в приватній сфері; захистом активів; фінансовим плануванням; забезпеченням функціонування проектів в області нерухомості або закритого інвестиційного бізнесу.

Розглянемо три популярних види партнерств в Люксембурзі – SECA (SCA), SECS (SCS) і SCSp.

Все це партнерства з обмежено відповідальністю, з яких тільки SCSp не володіє правосуб’єктністю окремо від своїх партнерів, тобто не є юридичною особою. SCSp формується угодою між партнерами, що забезпечує більш гнучке структурування в порівнянні з SCS і іншими корпоративними організаціями Люксембургу.

Основною відмінністю між SECS і SECA є можливість вільно торгувати процентними акціями – в SECS вони не є такими, що вільно торгуються, на відміну від акцій SECA.

Всі три види партнерств можуть використовуватися на практиці для всіх видів бізнесу. Для їх створення потрібні мінімум два партнера, а саме один генеральний партнер та один партнер з обмеженою відповідальністю. Основна відмінність між партнерами полягає в їх зобов’язаннях: генеральні партнери несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями компанії; партнери же з обмеженою відповідальністю несуть відповідальність тільки на рівні своїх внесків.

Різниця між цими 2 типами партнерів має 2 основні переваги, що дозволяє: генеральним партнерам збільшувати капітал компанії, не послаблюючи своїх повноважень; обмеженим партнерам підтримувати компанію (фінансово), не стикаючись з необмеженим ризиком. Тому це особливо цікаво в сфері FinTech, для молодих підприємців з новаторськими ідеями, яким необхідно фінансування з боку інших сторін, а також для підприємців, які хочуть інвестувати в компанію, обмежуючи при цьому свою відповідальність. Вони також підходять для малих і середніх сімейних підприємств, оскільки надають можливість переходу до неповнолітнього спадкоємця.

Учасниками партнерств в Люксембурзі можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, а їх резидентство не має значення. Що стосується статутного капіталу люксембурзьких партнерств, то вимоги до нього відсутні, так як він складається з сум внесків кожного з партнерів (крім SECA – тут мінімальний акціонерний капітал складає 30 000 євро, з яких не менше 1/4 повинно бути повністю підписані та оплачені в день реєстрації). Капітал партнерства розподіляється у вигляді часток або акцій, і учасники не мають права передавати свої частки третім особам, якщо на те не було відповідного рішення Загальних зборів.

При створенні партнерства складається партнерська угода, в якій обумовлюються випуск і компенсація партнерських часток, розподіл прибутку і збитків між партнерами, право голосу, передача партнерських часток і т. д.

Перевагою SCSp є те, що такий вид партнерства не оподатковуються податком на прибуток, муніципальним податком і податком на чисті активи на рівні партнерства в Люксембурзі (за загальним правилом). Доходи можуть бути рекласифіковано як комерційні, якщо мінімум 5% капіталу належить партнеру з необмеженою відповідальністю, який є юридичною особою.

І на закінчення: який би вид партнерства Ви не обрали, пам’ятайте, що воно повинно бути виключно добровільним. Критерієм вигідності в партнерстві є необхідність партнерів один в одному і фінансові показники бізнесу. Партнерство є вигідним, коли воно дозволяє досягти поставлених фінансових цілей.

Leave a Reply